«Пакетам – торба»: топ 5 екологічних альтернатив

А ви знали, що середня тривалість «життя» одного поліетиленового пакета – 20 хвилин! Після цього вони потрапляють у смітники, де розкладаються століттями і забруднюють природу. Сьогодні пакети становлять половину всього поліетиленового сміття у світі – переробляють лише 6%.
Пропонуємо підготуватися до нововведень і пошукати альтернативу шкідливим пакетам.

 1. Екосумки
  Носити зі собою окрему сумку для покупок, щоб не купувати щоразу в магазині чи супермаркеті великий пакет – це економне і розумне рішення. Така екосумка призначена для багаторазового використання, її можна прати, вона більш міцна. А ще – гарно та стильно виглядає.
  Зараз можна придбати екосумки з різним дизайном, оригінальними написами і навіть ручної роботи.
 2. Торбинки-сітки
  Вони легкі та невагомі, як і поліетиленові пакети. Для овочів, фруктів і навіть розважних сипучих продуктів. А ще – зручні та найголовніше – багаторазового використання.
  Сьогодні такі торбинки пропонують багато магазинів. Втім, їх легко можна пошити самому (наприклад, зі старого тюлю).
 3. Паперові пакети
  Пригадуєте, наші бабусі замотували продукти в газети? Так от, з них треба брати приклад 🙂 Але використовуємо не «Зорю Прилуччини», а паперові пакети. Вони вже з’являються на прилавках магазинів, найчастіше у відділах з випічкою.
  Такі пакети хоча й одноразові, але екологічні – без проблем розкладаються, не залишаючи гір сміття.
 4. Контейнери
  Якщо вам потрібно придбати щось, для чого не підійдуть ні паперові пакети, ні торбинки-сітки (наприклад, ягоди, м’ясо чи заморожену рибу), найкраще брати зі собою контейнери для їжі. Хоч вони й займають місце, зате багаторазові та надійні – ви точно донесете все цілим і неушкодженим.
  Просто попросіть продавця відмінусувати тару, коли буде зважувати для вас продукти.
 5. Нічого – найкраща альтернатива пакетам!
  Іноді ми використовуємо пакети просто за звичкою. Коли рука потягнеться брати наступний, запитайте себе: «А чи справді потрібно?» Для прикладу, цінник можна клеїти прямо на фрукти й овочі.
  Навіть якщо берете декілька яблук, цінник можна приклеїти на одне з них. Касир при потребі може потім сам переважити все.
  Спробуйте відмовитися від пластикових пакетів уже – і ви побачите, що без них справді можна обійтися! А якщо у вас вдома вже назбирався славнозвісний «пакет з пакетами», старайтеся використовувати їх повторно.
  Та пам’ятайте: щоб зберегти природу та покращити рівень свого життя, шкідливий поліетилен можна замінити на сучасні та модні екологічно чисті пакети.
  Джерело: https://rakhiv.city/ratings/148211/paketam-torba-top-5-ekologichnih-alternativ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *